Podporovatelé

prof. Petr Fiala, předseda ODS

Brno pro mne znamená opravdu hodně. Narodil jsem se tady, celý život zde žiji a pracuji, jako historik a politolog dobře znám i složitou minulost našeho města. Brno mám prostě rád.

A s Brnem je spojena i moje politická aktivita. Byli to brněnští kolegové, kteří mě vyzývali, abych vedl jihomoravskou kandidátku ODS do parlamentu. Tehdy jsem byl ještě nestraník. Když jsem se poté rozhodl do ODS vstoupit, bylo to přirozeně zase v Brně. A právě tady se každý může přesvědčit, co ODS v polistopadovém období dokázala. Z jejích řad vzešlo mnoho výborných primátorů a starostů městských částí. ODS se podílela na rozvoji města téměř nepřetržitě.

Máme na co být hrdí. Brno je jedno z mála míst v České republice, odkud neodcházejí lidé. Obyvatelé tady žijí rádi a jsou spokojení s podmínkami, které tady jsou. Brno totiž v sobě úžasným způsobem spojuje přijatelnou velikost pro život, dobré pracovní příležitosti, vysoký kulturní standard a krásné okolí. Brno je opravdu dobrá adresa ve středu Evropy.

Značný podíl na tom má i ODS. Věřím, že Brňané to ve volbách ocení a svým hlasem pro ODS zajistí Brnu dobrou budoucnost.

Ing. arch. Václav Mencl

1990–1992 primátor
1996–1998 senátor
2002–2013 poslanec

ODS od svého vzniku prosazovala proměnu Brna v mezinárodní středisko vzdělání, vědy, nových technologií a moderního průmyslu. Jsem na výsledky našeho snažení pyšný. Díky tomu se dnes Brno řadí v tomto ohledu mezi nejúspěšnější města. Ne nadarmo se mu přezdívá moravské Silicon Valley.

Teď Brno potřebuje napnout všechny síly, aby v konkurenci jiných měst a regionů patřilo i v budoucnu mezi špičku. Brněnská ODS už prokázala, že k tomu má dostatek zkušeností. Nyní může nabídnout také elán nové generace komunálních politiků.

JUDr. Dagmar Lastovecká

1994–1998 primátorka
1998–2003 senátorka
2003–2013 ústavní soudkyně

V Brně se z provinčního města řízeného komunistickými výbory stalo pod vedením občanských demokratů město s fungující samosprávou, vlastními finančními prostředky a majetkem. Brno vytvořilo podmínky pro umístění nejvyšších justičních institucí a navázalo bohaté kontakty se zahraničím. Přijela nás navštívit i britská královna.

Velké pravo – levé koalice nemám ráda ani na komunální úrovni. I tam by měly strany vycházet především ze svých hodnot bez ohledu na možné pozice v zastupitelstvu. Věřím, že pod vedením nového předsedy se ODS k takovému pojetí politiky vrací, a odpovídá tomu i její volební program pro Brno. Proto dám svůj hlas ODS.

RNDr. Petr Duchoň

1998–2004 primátor
2004–2009 europoslanec

ODS byla souvisle u vedení Brna téměř čtyři volební období až do roku 2006. Za rozvoj města měla největší díl zodpovědnosti. Občanští demokraté dokázali řídit město rozumně, hospodárně a bez zásadních chyb v územním plánování.

Nepřísluší mi dnes komukoliv říkat, koho by měl volit. Situace v naší společnosti však není dobrá a proto bych byl rád, kdyby lidé nad svým rozhodnutím víc přemýšleli. Budeme-li méně času věnovat billboardům a více času tomu, jakou rodinu má kandidát, jakými výsledky práce se může pochlubit, jak vypadá jeho dosavadní veřejné působení, jaké má názory, zda odpovídá na mail, zvýšíme pravděpodobnost dobré volby.